Кухонні меблеві системи, як правило, встановлюються на пластикові опори, при цьому зазори між нижньою областю шафи та підлогою закриваються цоколем.
Він може бути кількох видів: алюмінієвий, пластиковий.
Найбільш затребуваним є пластиковий під алюмінієвий колір цоколь, з погляду естетичного вигляду це найбільш вірне рішення.
Завдяки різноманітній палітрі, видам тиснення, покриття, цоколь можна вибрати під будь-який дизайн кухні.
Комплектуючі для цоколя дозволяють надати закінчений вигляд меблевим системам. Різноманітні перехідники, заглушки, внутрішні куточки є незамінним компонентом у комплектації до цоколя.
Як правило, встановлення декоративних планок сприяє закриттю вільного простору між підлогою та коробом.
Є кілька видів:
модулі, виконані на декоративних ніжках, не вимагають установки цоколя;
модулі, встановлені на опори, потребують встановлення цоколя, як правило, в комплекті з опорами йдуть і кліпси, за допомогою яких цоколь закріплюється до опори.
Монтаж захисної панелі досить простий, його посильно виконати своїми руками, навіть маючи мінімальний набір інструменту.
Суть процесу – приєднати цокольну систему до опорних ніжок меблів за допомогою спеціальних кріплень.
Цоколь кріпиться до крайніх ніжок та кількох проміжних, через кожні 0,8-1,2 м.
У середньому для невеликого гарнітуру довжиною 1,5-2 м цілком достатньо три точки фіксації – 2 по краях та одній посередині.
Не варто робити конструкцію жорсткішою, намагаючись прикріпити її до всіх передніх ніжок – ідеально вирівняти опори в одну лінію досить проблематично, а за наявності навіть незначних відхилень поверхня планки незабаром піде «хвиля», яка зіпсує зовнішній вигляд фасаду.